כאבי צוואר

Neck Pain עלולות להיות מספר סיבות לכך שיש לך כאבים בצוואר. רוב האנשים שמגיעים אליי עם כאבי צוואר, נכנסים לאחת משלוש הקטגוריות הבאות:
1. יותר מדי זמן מול המחשב

בימנו, רובנו מבלים שעות רבות מול המחשב מדי יום, לרוב רכונים קדימה, עם מסך שממוקם גבוה מדי או נמוך מדי ביחס לקו הראיה שלנו, מה שגורם לצוואר שלנו לשהות בתנוחה לא טבעית. החזרה על כך מדי יום, מעמיסה ומאמצת את שרירי הצוואר וכן את הדיסקים הבין חולייתיים והרצועות שמייצבות את עצמות הצוואר. בסופו של דבר, העצבים השדרתיים בצוואר נדחסים ומגורים יתר על המידה על ידי עצמות הצוואר עצמן, או על ידי דיסק פגום . במצב זה יכולים להיווצר מספר תסמינים, כולל כאב גב עליון וכאב צוואר, כאבי ראש, כאבים בזרוע וביד, סחרחורת וכאבי עיניים.

2. בזמן שנת הלילה

סיבה נפוצה נוספת, אך לא מאד ידועה, לכאב צוואר נעוצה באופן שבו אנחנו ישנים בלילה. אנשים רבים ישנים על הבטן, וכתוצאה מכך הצוואר שלהם מסובב לצד אחד. הצוואר נשאר בתנוחה האת במשך שעות רבות, והתנוחה כופה "פיתול" לא טבעי על הצוואר. מטופליי מספרים לי, שכשהם מתעוררים בבוקר, לעתים תוקף אותם כאב צוואר איום ונורא. לפעמים הם חשים גם נימול וכאבים בזרועותיהם או ידיהם, כתוצאה מדחיסות עצבי השדרה. ע

על אף שהצוואר שלנו הוא מהחלקים הגמישים ביותר בעמוד השדרה, הוא לא צריך להישאר באותה התנוחה במשך זמן רב.

3. תאונות דרכים

גורם נפוץ לכאבי צוואר הינו פציעת "צליפת השוט" שקורית במהלך תאונת דרכים. זוהי פציעה שבה ההדף, המגיע לרוב מאחור, גורם לצוואר להיטלטל קדימה ואחורה במהירות רבה. הנזק יכול להיגרם מיידית, על ידי קרעים ברצועות המחזיקות את עצמות הצוואר יחד, נזק לדיסקים הבין חולייתיים בצוואר ומתיחת יתר של שרירי הצוואר והגב העליון. לפעמים, הכאב מפציעת "צליפת השוט" לא יופיע מייד, ויעברו מספר ימים עד שהוא יורגש. לכן, אם היית מעורב בתאונת דרכים, חשוב מאד להיבדק מיידית, אפילו אם אינך חש כל כאב כרגע. במידה שלא תיגש להיבדק, ייתכן ותאריך מאד את זמן ההחלמה שלך, שלא לצורך.

טיפול בכאבי צוואר

הכירופרקטיקה מטפלת בהצלחה רבה בבעיות צוואר. בעזרת בדיקה יסודית, אני יכול לקבוע את מקור הכאב, ולרוב לטפל באופן עדין, ללא השימוש במניפולציות המסורתיות של עמוד השדרה או "קנאקים" בצוואר. בנוסף, תרפיה בלייזר קר , וטיפול ברטט צלילים ותרגילים מומלצים ומותאמים לחיזוק הצוואר, יהיו חלק מתוכנית הטיפול.

Schedule an Appointment