אם הצוואר שלך כואב, והכאב מקרין לכתפיים, לזרועות ולידיים, ייתכן שיש צורך בטיפול בפריצת דיסק צווארי. כשהסחוס בין חוליות עמוד השדרה הממוקמות בצווארך ניזוק, הוא יכול ליצור לחץ על עצבי עמוד השדרה הצווארים, מה שגורם לכאב קשה ועוצמתי.

 

סיבות אפשריות לכאב המצריכות טיפול בפריצת דיסק צווארי

ייתכן שעולה בך השאלה, במיוחד באמצע הלילה, כשאי אפשר לישון בגלל הכאב: "איך זה קרה לי?"

סיבה אחת לכאב שלך יכולה להיות- שסבלת מפציעת צליפת שוט בעקבות תאונת דרכים. התנועה החדה והפתאומית של הראש והצוואר קדימה ואחורה כתוצאה מהדף ההתנגשות, יכולה לגרום לפריצת דיסק צווארי שתוצאתה היא כאב בצוואר, בגב העליון ובכתפיים, היכול לגרום גם לתחושת עקצוץ, נימול וכאב בזרועות שלך ובכפות הידיים.

 

סיבות נפוצות נוספות, אך פחות מובנות מאליו, הגורמות לפריצת דיסק צווארי הן:

  • ישיבה ממושכת של שעות רבות מול המחשב, כשלא מקפידים למתוח את הצוואר והגב- כשהצוואר נשאר באותה תנוחה לאורך זמן, במצטבר- מאות שעות במהלך השנה, זה גורם לשרירי הצוואר להתקצר ולהתהדק, מה שסוגר את המרווחים בין חוליות הצוואר שבהם ממוקם הדיסק. זה מוחץ את הדיסק עקב הלחץ, ויגרום לפריצה שלו עם הזמן.
  • שינה על הבטן עם צוואר מסובב במשך הלילה- אם הצוואר שלך פונה לצד אחד במהלך שעות רבות במהלך הלילה, התנוחה הזאת, שמסובבת את הצוואר, תגרום נזק לדיסקים שלך.
  • אינך שותה מספיק מים- הדיסקים שלך עשויים מ-80% מים. אם אינך שותה מספיק מים מדי יום, הדיסקים שלך מתייבשים והופכים לנוקשים, ויכולים לפרוץ או לבלוט החוצה, כשהם נתונים למצבי לחץ.

 

מה אני יכול לעשות כדי לטפל בבעיה?

ד"ר יעקב הנס, כירופרקט מחיפה, מתמחה בטיפול בפריצת דיסק צווארי. הוא הוסמך בארה"ב, ובעל 25 שנות ניסיון של טיפול באנשים עם בעיה זו. הגישה שלו מאד עדינה, ואינה גורמת לכאב נוסף במהלך הטיפול. טיפול בפריצת דיסק צווארי כולל שימוש בשתי שיטות כירופרקטיות עדינות- תרפיה בלייזר קר, מתיחות עדינות של עמוד השדרה וטיפול בוויברציות צליל.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה